Saturday, December 4, 2021 0:44

Gi Group Romania – Recruiter

Posted by on Friday, November 19, 2021, 4:22

Gi Group este una dintre cele mai mari companii de resurse umane la nivel mondial, oferind servicii pentru dezvoltarea pieței forței de muncă. Grupul oferă servicii de muncă temporară și permanentă, recrutare și selecție, servicii de consultanță și training cât și alte servicii complementare.

Cerinte

Gi Group este in cautarea unei persoane pentru rolul de Recruiter pentru partenerul nostru, o companie multinationala producatoare de motoare.

Profilul candidatului ideal:
• Experienta de minim 1 an pe o pozitie similara;
• Limba engleza nivel avansat;
• Persoana organizata, capabila sa lucreze in mod independent;
• Permisul de conducere este necesar.

Responsabilitati

Sarcini:
• Identificarea celor mai bune canale de recrutare pentru posturile vacante și administrarea acestora;
• Coordonarea și participarea activă în procesele de recrutare, selecție și retenție a personalului;
• Elaborarea și postarea anunțurilor de recrutare;
• Selectarea candidaților potriviți din rândul aplicanților, contactarea lor și planificarea lor la interviu;
• Susținerea interviurilor de preselecție/selecție a candidaților;
• Informarea candidaților cu privire la statusul lor în procesul de recrutare;
• Realizarea unor rapoarte lunare către management cu privire la activitățile desfășurate.