Sunday, November 18, 2018 22:57

Mediafax Group

Posted by on Wednesday, November 7, 2018, 6:22

Mediafax Group este compania ce furnizeaza, prin intermediul mai multor platforme, cel mai diversificat continut media de pe piata din Romania, destinat atat companiilor, cat si utilizatorilor finali.

Publisher cu un portofoliu ce cuprinde cel mai mare numar de branduri lider de piata, Mediafax Group ofera continut de interes general si informatii specializate avand ca public milioane de consumatori de presa scrisa si online.

Produsele editoriale ale Mediafax Group acopera cele mai importante domenii de interes, de la business(Ziarul Financiar, ZF.ro, Businessmagazine.ro) si social-politic(gandul.info) la sport(Prosport.ro), divertisment si lifestyle (Ce se intampla doctore?, csid.ro), alaturi de nise precum auto (Promotor.ro), stiinta (descopera.ro), gadgeturi si tehnologie (go4it.ro).

Mediafax Group is the company that provides, via multiple platforms, the widest range of media content on the Romanian market, addressing both companies and end users.

Mediafax Group is a publisher whose portfolio contains the largest number of leading brands and offers general interest and specialized information to millions of print and online media consumers.

Mediafax Group’s editorial products cover the main fields of interest, from business (Ziarul Financiar, ZF.ro, BusinessMagazine.ro), politics and social issues (gandul.info), to sports (Prosport.ro), entertainment and lifestyle (Ce se intampla, doctore?, csid.ro), as well as niches such as automotive (Promotor.ro), science (descopera.ro), gadgets and technology (go4it.ro).

Cerinte

•Utilizeaza cu usurinta instrumentele de comunicare (internet, retele sociale de comunicare, surse de informatii, pachetul office: word, excel, powerpoint),
•Are experienta in marketing si in promovarea unui brand, minim 2 ani,
•Are abilitati de comunicare in mediul de business,
•Coordoneaza foarte bine procesele de lucru si mai multe proiecte simultan,
•Are experienta in realizarea de prezentari powerpoint,
•Absolvent studii superioare,
•Vorbitor nativ limba engleza.

Responsabilitati

•Elaboreaza strategii de marketing sub indrumarea managerului de marketing;
•Pregateste planul de marketing si il implementeaza;
•Implementeaza campaniile de marketing (brand, continut), urmareste si raporteaza rezultatele acestora;
•Identifica si analizeaza oportunitati de piata pentru brandurile din portofoliu;
•Dezvolta mecanisme promotionale, (layout-uri, machete ) care sa consolideze brandul;
•Mentine relatiile cu partenerii, colaboratorii companiei pe partea de marketing si PR.

Mediafax Group este compania ce furnizează, prin intermediul mai multor platforme, cel mai diversificat conţinut media de pe piaţa din Romania, destinat atat companiilor, cat şi utilizatorilor finali. Publisher cu un portofoliu ce cuprinde cel mai mare număr de branduri lider de piaţă, Mediafax Group oferă conţinut de interes general şi informaţii specializate avand ca public milioane de consumatori de presă scrisă şi online.

Produsele editoriale ale Mediafax Group acoperă cele mai importante domenii de interes, de la business (Ziarul Financiar, Mediafax Business News) şi social-politic (gandul.info), la sport (Prosport), divertisment şi lifestyle (Ce se intampla, doctore?, The One), alături de nişe precum auto (Promotor), ştiinţă (descopera.ro), gadgeturi şi tehnologie (go4it.ro).