Wednesday, May 22, 2019 22:45

Mega Image

Posted by on Saturday, April 20, 2019, 14:39

Fondat in 1995, Mega Image este cel mai mare lant de supermarketuri din Romania cu o retea ce cuprinde in prezent 410 magazine in Bucuresti, Constanta, Ploiesti, Pitesti, Brasov, Targoviste si alte orase din tara, sub marcile Mega Image, ShopGo, AB COOL FOOD, Mega Drive. Mega Image face parte din Delhaize Group, retailer international infiintat in 1867 in Belgia ce opereaza in prezent pe trei continente. Mega Image este o companie in plin proces de expansiune care isi propune sa fie prima alegere a clientilor in ceea ce priveste alimentele proaspete, calitatea produselor si sortimentatia unica si diversificata, toate oferite intr-un mediu ambiant cat mai placut.

Cerinte

Studii superioare finalizate (Relatii Publice/Jurnalism/Filologie);
Experienta anterioara intr-o pozitie similara (Comunicare interna, Agentie de publicitate si/sau Jurnalism) – minimum 2 ani;
Experienta de lucru in mediul corporatist si ONG-uri constituie avantaj;
Experienta pe branding constituie avantaj;
Cunostinte operare PC (MSOffice) nivel avansat;
Cunostinte limba engleza (scris vorbit) nivel avansat;
Excelente abilitati de comunicare si relationare;
Excelente abilitati de prezentare;
Creativitate, flexibilitate, empatie, diplomatie;
Disponibilitate pentru deplasare in tara.

Responsabilitati

•Participa la elaborarea strategiei de comunicare interna;
•Concepe, editeaza si distribuie materiale de comunicare interna;
•Initiaza si organizeaza evenimente;
•Initiaza si organizeaza parteneriate strategice la nivel national pentru clientii interni;
•Implementeaza directia de Sustenabilitate pentru clientii interni;
•Implementeaza si participa la elaborarea strategiei si a programelor de Diversity Inclusion;
•Faciliteaza procesul de comunicare in interiorul companiei;
•Are responsabilitati de promovare interna a brandului;
•Colaboreaza cu partenerii si cu furnizorii de servicii specifice (agentii de publicitate etc).

Alte informatii

Beneficii:
• Oportunitati de dezvoltare in cariera, intr-un mediu dinamic;
• Pachet atractiv de beneficii;
• Tichete de masa;
• Reduceri speciale dedicate angajatilor pentru produsele marca-proprie;
• Reduceri dedicate iubitorilor de lectura, pasionatilor de shopping si celor care isi doresc sa se mentina “in forma”.