Thursday, January 27, 2022 19:08

METRO Romania – Agent vanzari Clienti Revanzatori/ Clienti HoReCa

Posted by on Wednesday, December 1, 2021, 5:17

Scurta descriere a companiei

Cerinte

Profilul candidatului:
• Spirit comercial foarte dezvoltat, orientare catre client;
• Buna intelegere a comertului traditional si modern;
• Abilitatea de a identifica nevoile clientilor si de a construi parteneriate;
• Abilitati de identificare si evaluare a locatiilor potrivite pentru deschiderea de noi magazine Specialist in vanzari de tip consultativ, cu experienta dovedita (minim 3 ani);
• Foarte bune abilitati de organizare a timpului si gestionare a resurselor;
• Sprit antreprenorial si disponibilitate pentru activitatea operativă, de teren;
• Cunoştinţe de operare MS Office si de limba engleza;
• Permis de conducere categoria B.

Responsabilitati

Descrierea jobului:
• Îndeplineşte planul de vânzări in teritoriul alocat;
• Efectueaza vizite zilnice la clienti, conform rutelor planificate;
• Identifica oportunitati pentru cresterea comenzilor pe categorii de produse si solutii pentru dezvoltarea afacerilor clienților săi;
• Construieşte şi menţine relaţiile cu clienţii deja existenţi şi atrage clienti noi;
• Aplica si evalueaza planurile de promovare a vanzarilor, ofera feedback și ia masuri atunci când este necesar;
• Asigura incasarea in termenul stabilit a tuturor facturilor de vanzare catre client;
• Este dedicat, are initiativa si este condus de dorinta de performanta.

Specific Clienti Revanzatori:
• Cunostinte despre franciza – reprezintă un avantaj;
• Experienta in deschiderea de noi magazine.

Specific Clienti HoReCa:
• Pasiune pentru industria Horeca;
• Cunostinte despre piata Horeca si livrare, distributie – reprezintă un avantaj.

• Asigura suport pentru deschiderea magazinelor in regim de francize.

• Asigura integrarea in proiectul de livrare catre client.

METRO România a fost lansată oficial în România în luna octombrie a anului 1996, prin deschiderea primului centru de distribuţie, în Bucureşti. Distribuţia naţională a magazinelor METRO România este următoarea: 5 centre în Bucureşti, câte 2 centre în Braşov, Constanţa, Timişoara şi câte un centru în fiecare din următoarele oraşe: Cluj, Bacău, Iaşi, Craiova, Baia Mare, Pitești, Galaţi, Ploieşti, Oradea, Sibiu, Suceava, Tg.