Wednesday, July 18, 2018 0:00

Reprezentant zonal vanzari

Posted by on Monday, July 18, 2011, 22:58

Descrierea postului:

Pozitia vizeaza o responsabilitate directa de vanzari la nivel local.
Aceasta persoana trebuie sa aiba puternice abilitati de vanzator, capacitatea de a se automotiva, ambitia de a castiga noi clienti si dorinta de a creste semnificativ afacerea pe regiunea de care este responsabil

Responsabilitati:

• Monitorizarea si atingerea obiectivelor calitative si cantitative luna de luna;
• Implementarea strategiei de vanzari a firmei;
• Programarea unor noi intalniri de afaceri si mentinerea unor relatii puternice cu clientii deja existenti si a satisfactiei acestora;
• Raportarea in mod regulat a unor indicatori cheie;
• Identificarea unor potentiale oportunitati in zona de care este responsabil;
• Pastrarea unei baze de date de clienti pentru a se asigura ca toate detallile sunt la zi si corecte

Cerinte:

– experienta in vanzar in piata de automotive, anvelope, baterii auto, piese de schimb .
– studii: minim medii
– operare cu MS Office
– permis de conducere categoria B
– experienţă: minim 3 ani

Oferta (bonusuri, beneficii):

masina de servici, telefon, salariu atractiv legat de performanta, bonusuri legate cifra de vanzari.

Article source: http://www.bestjobs.ro/locuri-de-munca-reprezentant-zonal-vanzari/57908/5