Wednesday, July 23, 2014 3:56

Educator KE – grupa DUPA-AMIAZA

Tagged with:
Posted by on Monday, May 2, 2011, 21:00
This item was posted in Locuri de munca noi and has 0 Comments so far.

Descrierea firmei:

KREATIVE ERZIEHUNG (KE) este un program al Fundatiei GOGALNICEANU.
KE are ca scop deprinderea limbii GERMANE (la nivel de vorbitor fluent) de catre copii prescolari si deprinderea acestora cu propriile lor nevoi si resurse de comunicare in grup.
o parte importanta a educatiei prescolare din cadrul KE isi are radacinile in psihopedagogia lui ALFRED ADLER si RUDOLF DREIKURS.

Descrierea postului:

- program ZILNIC
- DUPA-MASA (orele: 13-17)
structura lejera – accent pe joc si relationare, dar folosindu-se limba germana ca mijloc de comunicare.
grupul de lucru este format si are continuitate.

Cerinte:

- GERMANA -cunoastere si utilizare la nivel “foarte bine” (avansat)

- punctualitate
- organizare
- spirit voluntar, creativ, empatic
dorinta de a lucra cu copii

Oferta (bonusuri, beneficii):

- aprox. 2-3 luni de vacanta pe an – platite integral
- masa de pranz
- acces intr-o echipa tanara si placuta
deschiderea catre principiile educatiei adleriene
(vezi Alfred ADLER si Rudolf DREIKURS)
- acces la cerere la un program de dezvoltare personala.
- acces la diferite seminarii in zona gandirii adleriene.

Article source: http://www.bestjobs.ro/locuri-de-munca-educator-ke-grupa-dupa-amiaza-prescolari/488114/1