Friday, April 20, 2018 16:41

APT Resources & Services SRL

Posted by on Tuesday, April 10, 2018, 8:25
This item was posted in Info Munca and has 0 Comments so far.

Scurta descriere a companiei

APT RESOURCES SERVICES SRL

Cu o prezență de peste 20 de ani pe piața românească de resurse umane, grupul de firme APT este cel mai mare jucător independent din industrie, o concentrare de forțe repartizate armonios pe diferite specializări în aria capitalului uman, a comunicării și a serviciilor SaaS. Cifra de afaceri de peste 24 de milioane euro în 2015 și o medie de 2000 de persoane (majoritatea cu studii superioare), angajate în servicii BPO și misiuni de muncă temporară, au menținut grupul de firme APT în avangarda primilor cinci furnizori de servicii complexe de HR din România.

Strategia Grupului APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 10.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe ITC, BPO, finanțe-bănci, inginerie, retail, medical pharma. Am dezvoltat instrumente multidisciplinare de lucru și avem soluții de recrutare rapide și inovatoare, susținute și prin platforma online aptjob.ro. Începând cu 2015, grupul și-a extins operațiunile și în alte două regiuni emergente în piața de HR: Cluj și Brașov, unde funcționează noile sucursale APT.

Cerinte

We are looking for a Pricing Analyst with English for our client, a well-known leader in personal systems and printing.

Requirements:

– Minimum 1 year of experience
– Advanced English level
– Bachelor’s degree
– General computer skills (Windows), specific experience in working with MS Excel and MS Outlook
– Good communication skills
– Excellent organizational skills
– Customer oriented
– Good analytical skills

Responsabilitati

– Act as single point of contact for all EMEA Sales Operations requests;
– Processing requests in a timely manner as agreed with Sales Organization;
– Process and coordinates standard and non-standard requests for a particular range of clients;
– Verifies the accuracy of data contained in the requests;
– Makes sure that prices, discounts and other data are correct and obtains all necessary authorisations for the processing of the requests;
– Deliver reports and memos regarding the processed requests, orders and transactions;
– Creates, documents and optimizes operational processes across EMEA;
-Well informed of the promotions, discounts and other information which are necessary for handling the requests into the system;

Job code: 040418AP

Article source: https://www.hipo.ro/locuri-de-munca/locuri_de_munca/95929/APT-Resources-&-Services-SRL/Pricing-Analyst