Monday, February 24, 2020 0:55

Colorful HR Leasing

Posted by on Sunday, February 9, 2020, 17:00
This item was posted in Info Munca and has 0 Comments so far.

Colorful HR Leasing, membra a grupului ROMANIAN SOFTWARE, este o companie românească ce oferă servicii de Recrutare și Leasing de personal. Totodată, Colorful HR Leasing se ocupă de salarizarea și administrarea personalului, oferind consultanță legislativă și întocmirea de rapoarte rapoarte variate privind activitatea de HR.

Cerinte

jobs.colorful.hr recruteaza 1 Contabil pentru unul din partenerii sai, o companie care ofera solutii de Consultanta Contabila si Juridica.

– Studii superioare de specialitate;
– Acreditare CECCAR sau in curs de obtinere;
– Cunostinte de legislatie fiscale;
– Experienta cu softuri de contabilitate (SAGA sau SmartBill Conta – reprezinta un avantaj).
– Capacitate de organizare si atenta la detalii;
– Abilitati foarte bune de relationare si gestionare a relatiei cu clientul.

Responsabilitati

– Asistenta contabila acordata clientilor (analiza diagnostic a situatiei curente, revizuire de conturi, etc.);
– Tinerea evidentei contabile;
– Intocmirea si inregistrarea Declaratiilor Fiscale si a situatiilor financiare de contabilitate (lunare, trimestriale, semestriale, anuale);
– Intocmirea balantei contabile – reprezinta un avantaj.

Alte informatii

Beneficii:
– Traininguri lunare;
– Team-buildinguri;
– Plan de cariera de lunga durata.