Monday, June 18, 2018 7:34

Professional – Specialist Suport Logistica

Posted by on Friday, May 18, 2018, 12:08
This item was posted in Info Munca and has 0 Comments so far.

PROFESSIONAL, lider pe piata agentiilor de Resurse Umane din Romania, ofera clientilor sai servicii complete in domeniul resurselor umane: recrutare, testare, selectie si plasare de personal, leasing de personal, assessment development centers, evaluare de personal, audit organizational si training.

Cerinte

•Diploma studii superioare, de preferat economice sau tehnice ;
•Experienta in logistica, achizitii, administrativ (de preferinta in domeniul logistic) – reprezinta un avantaj;

Cunoştinţe, Aptitudini Abilităţi:
•Abilitati de organizare si planificare;
•Atentie la detalii;
•Abilitatea de a gestiona taskuri multiple si de a lucra cu termene stranse;
•Comunicare si relationare ridicate;
•Microsoft Office avansat;
•Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
•Cunostiinte in domeniul Logisticii medii;
•Capacitate de lucru in conditii de stres;
•Capacitate de munca in echipa, abilitati de comunicare.

Responsabilitati

• Aplica strategia de planificare a stocurilor;
• Pregateste documentatia de vanzare a activelor, corespondenta cu potentialii parteneri;
• Intocmeste documentele financiare de export si sau vanzari interne (facturi, certificate de origine, atestate de conformitate);
• Asigura derularea contractelor de vanzare active si intocmeste raportari specifice;
• Urmareste incasarea facturilor emise si informeaza depozitele despre plata;
• Corespondeaza cu structurile responsabile privind disponibilitatea materialelor ce urmeaza a se valorifica;
• Colecteaza informatii din Centrele de Logistica privind starea materialelor ce urmeaza a se valorifica;
• Intocmeste rapoarte si informari privind situatia valorificarii activelor;
• Efectueaza toate raportarile specifice aferente stocurilor de materiale inutie, pe perioada in care superiorul direct este in concediu sau delegatie;
• Urmareste receptia echipamentelor noi, livrarile si disponibilitatea stocurilor cu scopul de a procesa toate comenzile in timp si de a asigura disponibilitatea echipamentelor in functie de prioritati si proiectele in derulare;
• Umareste comenzile pentru lucrari referitoare la proiectele in derulare cu scopul de a implementa corect activitatile de livrare si retur;
• Asigura interfata intre departamentele tehnice, contractori, furnizori si depozite cu scopul de a asigura un flow continuu si procesarea in timp a comenzilor.

Article source: https://www.hipo.ro/locuri-de-munca/locuri_de_munca/98989/Professional/Specialist-Suport-Logistica---perioada-determinata-1-an